ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11692 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend? Moderní design, show na vodě nebo Paralelní polis

0 Lucia Daňková 11.10.2014

Designblok    7. -12.10.2014

Přehlídka mezinárodního designu je opět v Praze. Představuje aktuální novinky světového i domácího designu v nejvýznamnějších pražských obchodech a galeriích. Centrem dění přehlídky je Superstudia, Openstudio a Art House. Designbloku umístěné do výjimečných architektonických objektů v Praze, ve kterých se na ploše více než 10 000 m2 prezentují speciálními instalacemi výrobci i designéři z celého světa. Designblok patří tradičně i módě a součástí akce je i Designblok Fashion Week, kde se prezentují špičkoví čeští i zahraniční návrháři. Program je na http://www.designblok.cz/#/cz/newsdetail/designblok-v-sobotu

Vodní show na  Vltavě     9.-11.10.2014

Labutě, motýli, sochy z Velikonočních ostrovů na obřím vodním plátně. Takový nevšední zážitek nabídne velkolepá vodní show, která slavila úspěch u diváků v New Yorku K vidění bude ve dnech 9. – 11. října v samotném srdci Prahy a to zcela zdarma u příležitosti prvního losování miliardářské loterie Eurojackpot na českém trhu. Představení slibuje nezapomenutelný zážitek pro všechny diváky. V prostoru mezi Palackého a Železničním mostem na Náplavce v  Praze vznikne unikátní vodní projekční plocha o rozměru 1 000 metrů čtverečních. Diváci se mohou těšit na vodu stříkající do výšky pětipatrového domu, pestrobarevné projekce i monumentální hudební doprovod.

Havelské posvícení          11.-12. října 2014

Tradiční kulturní akce pořádaná Městskou částí Praha 16 spojená s tradičním staročeským jarmarkem. Posvícení bude zahájeno v 9.00 hod. slavnostní fanfárou, bohoslužbou slova pátera Zdeňka Skalického a stánkovým prodejem výrobků tradičních řemesel a občerstvení. Během víkendového programu vystoupí hudební skupiny: Baromantika a Lenka Dusilová, Laura a její tygři, kapela Nebe, ETC a Vladimír Mišík, revivalová kapela Purple Mania a String Ladies, Old Fashion Trio, Milan Peroutka ml., staročeské písně a Třehusk, rocková kapela Dr. Max, Beer Sanatorium a další. Součástí programu bude i Den otevřených dveří v místní knihovně a sobotní večerní Havelská zábava před radnicí.

Ztohoven, Paralelní polis    9. -12.10. 2014

Skupina Ztohoven zahájí provoz domu Paralelní polis. Ve dnech 9. až 12. října se zde uskuteční první český Hackers Congress Paralelní polis, na který se sjedou špičky světové hackerské komunity. Ústředním tématem projektu i samotného kongresu jsou elektronické měny typu bitcoin jako nástroje svobodného obchodu omezující státní kontrolu ekonomických vztahů.    Místo: Dělnická 43, Praha 7

Řeznictví jako hospoda, nebo obráceně

Pokud znáte řeznictví The Real Meat Society, bude vám chutnat i v řeznické hospodě Maso a Kobliha (kousek od Florence).Zpracovávají pouze celá pastevní zvířata, jídla připravují v konceptu “od čumáčku po ocas“. K tomu dobré pivo. “Nabídka jídel se mění a navíc si můžete odnést maso či nějaký náš polotovar domů, nabízíme i masové bedýnky,” dodává     Klára Javůrková. V říjnu slibují mít otevřeno déle než jen do 16 hodin a brzy prý přibude i snídaňové menu.

Street Food Festival                    neděle 12.10. 2014

Street Food Festival se vrátí opět do Prahy, tentokrát do Tiskárny na Vzduchu ve Stromovce. Těšte se na kvalitní,     pestrou a originální nabídku jídel profesionálů i amatérů.

Life sciences film festival      13.- 17.10.2014

Mezinárodní festival dokumentárních filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd a udržitelného rozvoje     se bude konat již tradičně na České zemědělské univerzitě v Praze. Všichni návštěvníci mají vstup na festival zdarma.

Farma v jeskyni     28.10. -1.11.2014

Nová scéna Národního divadla, LaFabrika, divadlo Ponec, Experimentální prostor NoD a DOX hostí jedinečnou přehlídku inscenací a projektů Mezinárodního divadelního studia Farma v jeskyni.  Svou tvorbou překračuje hranice žánrů fyzického, tanečního i hudebního divadla. Každé představení provází bezprostřední atmosféra, nadšené reakce diváků a společná fascinace tím, co vše je možné vyjádřit pohybem a hlasem. Přehlídka  začne 28.října a potrvá do 1.listopadu.