ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27310 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend s japonským filmem, Hískovou řekou a s neklidnými portréty

0 Lucia Daňková 24.1.2014

Festival Japonských filmů                                   22.-28. leden 2014

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu a kultury. Probíhat bude do 28.ledna. O víkendu nabídne několik představení se začátkem v sobotu v 10 dopoledne, v neděli ve 14h. Zároveň probíhají doplňkové akce, které přibližují kulturu i všední život v Japonsku.Návštěvníci se mohou těšit na poklady japonského filmového archivu, žhavé novinky posledních měsíců, dokumentární filmy či animované příběhy

Ledový víkend v Praze                                  25.ledna 2014

Galerie Harfa připravila zábavný program pro celou rodinu ve stylu oblíbeného filmu Doba ledová. Bohaté a pestré odpoledne pro děti se uskuteční 25. ledna 2013 od 14 do 17 hodin. Akce bude je předzvěstí ohromující show ICE AGE LIVE, kterou přivítá nedaleká O2 arena začátkem února. Program Doby ledové v Galerii Harfa nezůstane nic dlužný svému názvu: děti se mohou těšit na balónkovou ledovou show, zmrzlého kouzelníka a dětskou diskotéku. Připraveno je také malování na obličej, taneční vystoupení, soutěže, chytání rybiček, zábavné soutěže s eskymáky a výstava obrázků.

 Řeka Jana Híska                                         do 2.března 2014

Jeden z nejrespektovanějších malířů současnosti představuje řeku jako vzpomínku na dětství a zároveň jako současnou inspiraci. Zachycuje ji v nevšedních barvách a tvarech. “ “Obrazy ukazují především díla z posledních dvou let. V těchto malbách se objevuje pro Híska nové napětí, představované dvěma živly: vodou a ohněm. Přes mohutnost a sílu živlů působí nové obrazy křehce a poeticky, jako by byla ničivá síla utkána z těch nejdrobnějších detailů. Přes zásadní odlišnosti dochází v obraze Oheň v řece k jejich spojení s dalšími živly. Nastává apokalyptický konec či symbolizuje nový počátek? Autor na takové otázky nedává jasnou odpověď a nechává diváka v určitém napětí.”-kurátor výstavy Otto Urban.   Ve Špálově galerii na Národní třídě můžete s Hískovou Řekou splynout až do 2.března.

Portréty zločinců                             do 19.února

V galerii Fiducia v Ostravě je k vidění výstava En face. Jedná se o soubor fotografií studentka zlínské univerzity, ve kterém přestavuje policejní portréty zločinců. Jde o tváře zločinců zvětšených do nadživotní velikosti. Podle odborné veřejnosti se jedná o ojedinělou podívanou, která návštěvníkům nabízí nevšední zážitek.