ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4425 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Zpěvačka Elly uvádí sérii live sessions písní For What

0 jsk 22.4.2021

Elly, vlastním jménem Eliška Tunková, představuje svou live sessions. Jde o sérii tří jejích písní, které s kapelou nahrála v prostředí zkušeben Bandzone. Jako první vychází záznam skladby For What.

Studentka Konzervatoře Jaroslava Ježka má za pár dní vydat svůj první „velký“ singl Flower, který doprovodí výpravný videoklip. Vybírala hned z několika písní, které měla v různém stadiu rozpracování. Záznamy tří z nich nyní vychází v podobě živých nahrávek. U všech je Elly nejen autorkou textů, ale podílí se také na psaní hudby.

„Elly by si mohla troufnout obsadit místo těch méně tradičních tváří a hlasů české pop music. Vydávat před klipem live sessions je možná trochu netradiční krok, ale bavilo nás, že má Elly tolik věcí v záloze,“ vysvětluje k záměru Lukáš Rychtařík za Championship Music, které Elly zastupuje.

Eliščin zpěv na nahrávkách doplnila kapela. Shodou okolností dokonce její spolužáci z konzervatoře Adam Albrecht (klávesy) a Karol Komenda (kytara), kteří přizvali Michala Macha (bicí) a Tondu Grenara (baskytara). Písně získaly organické aranže, které spontánně vznikly během Eliščina jamování s kapelou ve zkušebně. Bandzone zkušebny se nakonec staly také místem, kde vznikl videozáznam všech skladeb.

„Myslím, že každý song bude znít ve své finální podobě ojediněle a jsem moc ráda, že nám to s kapelou sedlo. Nápad, že nezůstaneme jen u muzicírování ve zkušebně, byl neskutečně lákavý a mám radost, že budu moct představit další autorské songy v této podobě,” dodává nadšeně Elly.

Videoklip ke skladbě Flower, který vyjde 4. května, režíroval talentovaný Jan Strach. Ten stojí mimo třeba za klipy současných největších rapperů (Yzomandias, Rytmus, Ektor, Ego), a také klipem Omaga zpěváka Bena Cristovao.

 

Tagy: ,