ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29794 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Žádný spěch, je tu krásný mech, zpívá Ventolin v nové písni

0 jsk 9.7.2021

Čtyři roky po vydání alba Vitajte ohlašuje David Doubek alias Ventolin vydání své třetí řadové desky. Videoklip k pilotnímu singlu Mech natočila Johana Novotná a zahrála si v něm i Ventolinova žena Klára Doubková. Album Dneska se vyčasilo vyjde 1. září.

Ventolin během příprav nového alba vzal do hry celou rodinu. Jeho děti jsou prvními nesmlouvavými kritiky nových písní, stejně jako manželka Klára, která kromě hraní ve videoklipu ve skladbě Mech také zpívá.

„Mech je můj pokus o veselou písničku v neveselé době. Vychází ze zážitků, které jsem měl, když jsem se svou ženou a dětmi chodil během lockdownu do přírody a navzdory všem temnotám mi to vždycky dalo chuť žít. A mech je o tom, že venku v lese společně je hezky. Zpívá se o tom v každé trampské písni a je to tak,“ říká Ventolin.

Videoklip Mech s Ventolinem natočila Johana Novotná, která spolupracovala také na natáčení klipu Disco Science režírovaného Petrem Markem. Johana často vystupuje s Ventolinem jako „předkapela“ s hudebním rural-popovým projektem Johuš Matuš. Na břehu řeky Jizery natočili krátký příběh, který počítá s divákovou imaginací – příběh o zvířatech, lidech, proměnách skrze bytí spolu v přírodě a o hudbě jako pohonné hmotě transcendence na dece.

(foto: Prokop Holoubek)