ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25800 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Xindl X přichází s temnou novinkou Černý stíny

0 jsk 3.10.2023

Po singlech Smíšený pocity a Cash přichází zpěvák, písničkář a textař Xindl X s další předzvěstí nové desky. Balada Černý stíny přitom původně vznikla jako elektronická skladba.

„I když jsem tu písničku měl rád, pořád jsem měl dojem, že jí něco chybí. A pak jsme si ji jednou s Honzou Steinsdörferem zkusili zahrát jen s klavírem a najednou začala házet úplně nové emoce,“ popisuje zpěvák proces vzniku díla, jehož původní hudební podklad vymysleli Kenny Rough a Tomáš Rothschedl.

Hlavních rolí se ve videoklipu z dílny Petra Lexy ujali herci Veronika Khek Kubařová a Matouš Ruml. „Je to pro mě píseň o slovech, která nejdou vzít zpátky a o citech, které to, co nejde vzít zpátky, překonávají,“ popisuje Xindl X.

Že se nejnovější skladba vymyká obvyklé tvorbě a představuje něco výjimečného si myslí také režisér videoklipu Petr Lexa. „Přiznám se, že když mi poprvé Ondra posílal Černý stíny k poslechu, zrovna jsem jel někde v noci v autě, pustil jsem si je a po chvíli jsem musel zastavit, jak mě to dojalo. Je to za mě jedna z nejsilnějších písniček, kterou Ondra napsal,“ myslí si.

(foto: Dalibor Konopáč)

Tagy: ,