ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31450 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Xindl X má druhý vánoční song

0 jsk 22.11.2023

Příští týden začíná adventní období, což znamená, že je čas na vánoční písně. Jednu s názvem Alespoň jeden den nahrál i Xindl X, ale tentokrát jinak. „Lidé většinou Vánoce milují, nebo nenávidí. Já jsem se v průběhu života přesunul od haterů k uctívačům,“ říká.

Jednu vánoční píseň už na svém kontě Xindl X už má. Tentokrát se ale rozhodl k singlu přistoupit úplně jinak. „Od doby, co mám děti, mám Vánoce radši a radši. Tak by mi přišlo jako škoda, aby jediná má známá vánoční píseň byla Štědrý večer nastal, která se k Vánocům nestaví úplně pozitivně,“ říká o své inspiraci zpěvák. „Sice ji mám rád a neváhám ji hrát i v létě, ale říkal jsem si, že by to na nové desce chtělo i trochu jiný pohled na svátky klidu a míru.“

Vznikla tak krásná píseň Alespoň jeden den s rodinou atmosférou a textem, který i přes absenci sarkasmu a ironie neztrácí typický „xindlovský“ vtip. „Písničku jsme natočili s producentem Radkem Tomáškem, se kterým jsem už ve čtrnácti letech hrál ve své první kapele. Takže by se dalo říct, že jsme si tuhle práci dali k našemu třicetiletému výročí,“ vzpomíná Xindl X.

Svou zásluhu na novém singlu má také zpěvákova jedenáctiletá dcera Alice. Ta nakreslila cover singlu i obrázky do lyric videa.

Tagy: ,