ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5642 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Vesna vydává duet Patricie Fuxové a Vojtěcha Dyka

0 jsk 18.10.2018

Česká dívčí kapela Vesna, za níž stojí textařka a skladatelka Patricie Fuxová, se pomocí příběhových a atmosférických písní vrací ke slovanským kořenům. Kapela vydá 5. listopadu debutové album Pátá bohyně.

Desku nyní uvádí písní a videoklipem k písni Láska z Kateřinic, na níž spolupracoval Vojtěch Dyk. Ten společně s Vesnou vystoupí na křtu alba v rámci hudebně-taneční show s orchestrem Symphony Prague, která se uskuteční 21. listopadu v Obecním domě v Praze.

„Píseň Láska z Kateřinic je natočena podle skutečné události osudu mého prapradědečka Josefa Dřevojánka. Ten měl být v roce 1918 zastřelen ruskou armádou v 1. světové válce. Aby svůj život zachránil, nechal se pohřbít do společného hrobu. Po tři dny sbíral síly, vyhrabal se z něj a započal roční cestu za svou láskou napříč Ruskem až do své země. A to se mu podařilo,“ poodkrývá silný rodinný příběh písně Patricie Fuxová.

Natáčení videoklipu Láska z Kateřinic probíhalo na Kouřimsku, kde se nachází staré slovanské hradiště a dle legend je místem, na němž se usídlil Leh, bratr praotce Čecha. Klip natočilo talentované režisérské a kameramanské dívčí duo Czech Vibes. „Natáčeli jsme v kryptě sv. Kateřiny, v penzionu Tomáše Waschingera a také v okolní přírodě. Místa byla nádherná a příběh natolik silný, že natáčení nakonec připomínalo více film než klip. S Vojtěchem Dykem jsme na place strávili téměř 14 hodin,“ doplňuje houslistka Vesny a zároveň autorka scénáře Bára Šůstková.

Vesna, Vojtěch Dyk – Láska z Kateřinic

(foto: Milan Vopálenský)