ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7815 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: The Who ohlásili album po třinácti letech

0 jsk 16.9.2019

Britská skupina The Who vydá po třinácti letech nové album. Novinka s jednoduchým názvem Who se dostane na trh 22. listopadu a nabídne jedenáct skladeb, z nichž už kapela zveřejnila první singl Ball and Chain’ spolu s lyric videem.

V pořadí dvanáctou studiovou desku nahrála v Londýně a Los Angeles během jara a léta 2019. Na produkci spolupracovali kytarista kapely Pete Townshend, D. Sardy a Dave Ering a na nahrávání alba se podíleli i bubeník Zak Starkey, syn bubeníka Ringa Starra z Beatles, který s kapelou hrává již od roku 1996. Autorem obalu alba je Peter Blake. Minulá deska kapely se jmenuje Endless Wire a vyšla v roce 2006.

Zpěvák Roger Daltrey sdělil, že Who je nejlepší album kapely od šesté desky Quadrophenia (1973). „Pete to má stále v sobě, je úžasný skladatel,“ řekl o kytaristovi Peteu Townsendovi, se kterým se znají už od dětství.

„Téměř všechny skladby pro toto album vznikly loni, kromě dvou výjimek. Nespojuje je žádné společná téma, žádný koncept, žádný příběh. Roger a já jsme staří muži a snažili jsme se držet dál od romantiky a nostalgie. Nechtěl jsem, aby se někdo cítil nepříjemně. Vzpomínky jsou OK, některé skladby se týkají i současného dění,“ přiblížil Townshend.

The Who – Ball And Chain’

 

Tagy: , ,