ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12563 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Tereza Balonová v animovaném klipu

0 jsk 15.11.2023

Tereza Balonová má za sebou nabitou koncertní sezonu, slušně přijaté album Lampiony, vyprodaný křest v pražské Malostranské besedě a nominaci na Objev roku v anketě Český slavík. Nyní představuje animovaný videoklip k stejnojmenné titulní písni z alba.

Režie se ujal Kryštof Sadílek a vizuálním způsobem ho pomohla dotvořit umělá inteligence.

„Lampiony jsou pro mě symboly světla a naděje. Jsem moc ráda, že se nám právě k této písni podařilo najít originální zpracování obrázků, videa. Umělá inteligence je hodně aktuální a citlivé téma. Speciálně pro umělce. Zkusili jsme se ji dotknout. V našem případě však byl pro konečnou podobu videa rozhodující člověk. Tvůrčí potenciál režiséra Kryštofa Sadílka,“ uvádí Tereza Balonová.

„Terezu společně s kapelou jsme si natočili na green screenu a poté v postprodukci za pomocí AI začali generovat prostředí a určovat samotný vzhled videoklipu. Ovšem i přes zkoušky s AI před samotným natáčením jsme nemohli stoprocentně říct, jaký bude přesný výsledek. Na generování prostředí se velmi výrazně podílel můj kolega střihač Petr Němec, kterému chci za tuto spolupráci velmi poděkovat. Stejně tak Petrovi Silovskému, který stál za kamerou a rovněž celému týmu, který se na tvorbě spolupodílel, a dal tak možnost vzniku tohoto neobvyklému videoklipu,“ vysvětluje režisér.

Tereza Balonová připravuje na začátek roku samostatné turné, jehož hlavní zastávkou bude koncert 28. února 2024 pražský Lucerna Music Bar.

(foto: Lukáš Kozel)