ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29786 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Tereza Balonová a její písňová milostná zpověď

0 jsk 24.1.2020

První oficiální singl Neposloucháš zpěvačky Terezy Balonové vychází pod taktovkou producentů Martina Ledviny a Ondřeje Turtáka, známého jako ODD. Nový singl popisuje autorka jako svou srdcovku, jež vypovídá o dnešní trochu zběsilé době, kdy na sebe sice mluvíme, ale často se vůbec neposloucháme.

„Je pro mě i milostnou zpovědí a příběhem toho, že každý z nás někdy myslí na někoho, na koho by zrovna myslet neměl nebo nechtěl,“ říká Balonová.

Konec videoklipu nechal režisér Ondřej Kudyn otevřený, aby si nakonec mohl každý dosadit svůj vlastní závěr. O natáčení klipu mluví písničkářka s úsměvem. Vzpomíná, jak se všichni ráno naskládali do auta a od rána do večera jezdili a točili po celé Praze. „Panovala skvělá atmosféra a já doufám, že je to z videoklipu cítit,“ komentuje autorka.

Balonová se pyšní vedle zajímavého hlasu a projevu i muzikantským talentem. Její producent Martin Ledvina říká: „Tereza plynule přechází od nástroje k nástroji, a s každým si dělá, co chce, vládne andělským hlasem, který ve svojí vyzrálosti a emocionálnosti nemá obdoby.” Texty si píše sama a na svůj věk jim dává nevídanou hloubku. Doprovází se pouze kytarou a looperem – zařízením, které nahrává a vrství zvuky přes sebe. Používá ho Balonové vzor – Ed Sheeran, od kterého se neustále inspiruje.

Naděje české pop music má na nadcházející rok velké plány. Kromě snahy odmaturovat bude pracovat na písních svého debutového alba, které je naplánované na rok 2021.

(foto: Petr Kozlík)