ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13002 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Teepee se ohlížejí za svým největším evropským turné

0 jsk 31.12.2020

Ještě před koncem tohoto roku se kapela Teepee rozhodla zpracovat záběry z lednového turné v Evropě coby předskokani britských Seafret a sdílet je společně s novým remixem Running Around jako poděkování všem fanouškům za podporu během těchto bouřlivých časů.

14 dní, 11 koncertů, 7 zemí a vydaná deska Where the Ocean Breaks. S další vlnou lockdownu se tato čísla mohou jevit jako z jiné dimenze, přesně tak ale trávili dream-popoví teepee začátek roku 2020. Vzpomínku spojili s remixem, na kterém spolupracovali s dánským elektronickým duem Bylja.

Kooperace s Dány navíc geograficky podtrhává půlroční odloučení členů projektu Teepee. Tereza Lavička-Sladká působila v berlínské kanceláři labelu Springstoff, zastřešující Teepee i Bylja, Miroslav Patočka absolvoval studijní pobyt na Kodaňské univerzitě v Dánsku.

„Kluky z Bylja jsem náhodou objevila v kanceláři Springstoffu, při procházení demonahrávek, které nám pravidelně chodí. Hrozně mě jejich hudba bavila, hned jsem běžela za šéfem, spojili jsme se s nimi a po několika Zoom telefonátech jsme podepsali smlouvu. Bylo jasné, že tak skvělé hudebníky si nemůžeme nechat utéct. Při jednom z telefonátů jsem jim navrhla, jestli nechtějí pro teepee udělat remix. Mám ohromnou radost, že se do toho Marchel a Emil s radostí vrhli,” vypraví Tereza o vzniku spolupráce s Bylja.

Emotivní harmonie ve spojení s organickou taneční elektronikou na Running Around jsou ochutnávkou chystaného remixového EP, které Teepee vydají začátkem příštího roku.

„Při zhlédnutí záběrů z turné nás až mrazí, ale pevně věříme, že se opět co nejdřív setkáme v klubu! Příští rok o novou hudbu rozhodně nebude nouze. Kromě EP a práce na nových písničkách se na jaře chystáme vydat první singl v češtině. Těšíme se taky na ještě intenzivnější spolupráci s našimi novými spoluhráči Prokopem a Tondou, kteří projekt výrazně hudebně posunují,“ dodávají Teepee.

Deska Where the Ocean Breaks byla před několika týdny nominována na cenu Cenu české hudební kritiky – Apollo.

(foto: Čestmír Jíra)