ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5013 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Support Lesbiens v písni o nočním životě

0 jsk 27.10.2020

Singl White Lines skupiny Support Lesbiens, který popisuje temné tempo nočního života v metropolích, měl původně okořenit hudební sety na letních koncertech kapely. Vzhledem ke všem okolnostem nabral však zcela nový směr. Další rozměr této skladbě dává i nový videoklip.

„White Lines jsme napsali ke konci prvního lockdownu, kdy nám už opravdu začal chybět noční život“, přibližuje okolnosti vzniku skladby zpěvák a autor textu Dušan Marko. „Někdy prostě potřebujete vypnout, zapomenout na dobré vychování a vyrazit do ulic. A přesně tak zní i písnička, přesně tak, jak jsme se cítili. Temně. Nakonec se píseň tematicky spojila i s Halloweenem, což je krásně vidět právě ve videoklipu. Navíc refrén koresponduje i s touhle dramatickou dobou.“

Svou motivaci ke vzniku skladby popisuje i autor hudby Radek Tomášek: „Vždycky mě fascinovala duchařská tematika v hudbě. Pamatuji si, jak jsem si jako kluk pouštěl z vinylu Thriller do sluchátek furt dokola. Před dvěma lety jsem objevil kapelu Ghost a úplně mě to rozsekalo. Ten temný teatrální vibe mě úplně paradoxně zalil pozitivnem! No a já chodím běhat do Roztockého lesa, kde jsou v jednom místě uprostřed lesa dveře. A jednou jsem doběh k nim, otevřel je a prošel… A tak vznikl tenhle song.“

V souladu s textem je i vizuální podoba skladby sladěná s jejím poselstvím. Veškeré obrázky kreslil a animoval ručně tvůrce klipu Matyáš Vorda. Techniku animace zvolil přesně tak, jak se to dělalo v začátcích animovaného filmu, ze kterých si bral inspiraci. Video odkazuje na dobu němých černobílých filmů, kdy vznikaly první příběhy s Mickey Mousem, či Merrie Melodies.

„Text písničky jsem si interpretoval jako pokoušení vůle, svádění k něčemu nebezpečnému, něčemu zakázanému. Něčemu, co přes zdánlivé krátkodobé uspokojení, či zábavu, vede k tragédii. Proto jsem v lyric videu použil charaktery jako jsou kostry, rakve, či jiné horrorové výjevy, které se ale záměrně tváří na první pohled přátelsky, naivně, až dětsky. Vypadají, že s nimi bude zábava, ale pozor, jsou to pořád jen smrťáci,“ vysvětluje zpracování videa Vorda.

Singl a videoklip White Lines je také jasným signálem vzniku nového alba, které kapela plánuje vydat v příštím roce.