ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4294 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Slza v emotivním klipu k písni Sobě blíž

0 jsk 23.6.2020

Petr Lexa a Lukáš Bundil ze skupiny Slza nedávno vydali třetí album nazvané 3. Deska, na níž se nově autorsky podílel i zpěvák Petr Lexa, se pyšní producentskými jmény Oliver Som, Edd Holloway nebo Nick Atkinson. Z alba 3 nyní Slza představuje pochmurnou a temnou píseň Sobě blíž.

Videoklipem Slza podtrhuje atmosféru, námět i odlišnost singlu. O režii klipu se postaral Radim Věžník, který stojí např. za klipy 4 ráno, Žár či Holomráz. Slza pak během listopadu odehraje sedm koncertů, kde představí písně z nové desky naživo.

Ve videoklipu, který natočil Radim Věžník, dvojice Slza nešla po příběhu, ale „po celkové náladě, emocích a pocitech, které jsou temnější a pochmurnější, než je u nás zvykem,“ říká Petr Lexa a dodává, že „z písničky šla od začátku skoro až temná nálada, a tak jsem věděl, že v textu musím zabrouzdat trochu hlouběji do sebe.“

Odlišná je píseň i v postupu skládání. „Seděli jsme s producentem Oliverem v provizorním studiu na chalupě u Příbrami, jen tak blbnuli se synťákama, až z toho vypadnul hlavní motiv písně. Na něm jsme pak začali stavět celou písničku, což byl úplně jiný postup, než na jaký jsme byli dosud zvyklí,“ přibližuje kytarista Lukáš Bundil.

Tagy: , ,