ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13034 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Slza se v klipu k písni Fotky inspirovala v šedesátkách

0 jsk 18.8.2020

Kapela Slza v novém videoklipu k písničce Fotky našla inspiraci v šedesátých letech. Letní filmový roadtrip hýří barvami a efektem VHS přehrávače. Za jeho režií stojí dvorní spolupracovník kapely Radim Věžník.

„Písnička Fotky je o nostalgii a o tom, že je důležité občas se ohlédnout zpátky a nezapomínat. S režisérem Radimem Věžníkem jsme přemýšleli, jak tu nostalgii ve videoklipu znázornit. Nakonec jsme k tomu využili několik retro prvků: nábytek ze šedesátých let, starý polaroidový foťák a Pontiaca z roku 1973. Celý videoklip je zároveň laděn do teplejších, retro barev a místy jsme použili i efekt VHS přehrávače,“ popisuje Petr Lexa, zpěvák kapely a spoluautor hudby a textu.

Videoklip se natáčel během červencových dnů v okolí Mořiny a lomu Velká Amerika. I když na první pohled působí výpravně, kapela i režisér Radim Věžník vše natočili na pár kilometrech čtverečních a původní vizi roadtripu po USA se podařilo vytvořit i v okolí Karlštejna.

„Skladba Fotky má v podstatě hned několik významů. Mně při přípravě konceptu klipu hned evokovala nějaký roadtrip po venkově USA a v momentu, kdy jsme hledali vhodné lokace a zahlédl jsem na mapě lom Velká Amerika, bylo jasno, kde budeme točit. Je to dobrá letní pohodovka a doufám, že diváci nasají tu super atmosféru, kterou jsme měli při natáčení,“ sdělil Věžník.

(foto: Jindra Soukal)

Tagy: , ,