ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29040 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Slza natočila píseň i klip s Monikou Bagárovou

0 jsk 12.10.2021

Skupina Slza představuje novou píseň Červánky, ke které si Petr Lexa s Lukášem Bundilem přizvali zpěvačku Moniku Bagárovou. Romantickou písní s poetickým a chytlavým refrénem berou do prosluněných vinic Mikulova a Valtic, a přinášejí dokonalou atmosféru babího léta. Videoklip, který natočil režisér Radim Věžník, vyšel v neděli 10. října.

Petr Lexa a Lukáš Bundil již sedmý rok zásobují českou scénu hity. Jinak tomu nebylo ani na posledním albu z loňského dubna, na kterém představili písně Paravany, 4 Ráno nebo Žár. V současnosti zní éterem jejich poslední singl Bouře, na němž, stejně jako na celém albu 3, s kapelou spolupracoval i britský producent Oliver Som, z jehož produkce vzešla novinka Červánky.

„Několikrát do roka za námi jezdí, na týden se zavřeme někde na chalupě a skládáme. Měl za námi přiletět i na jaře, ale kvůli lockdownu to nebylo možné, tak jsme zkusili věc, která tou dobou byla již ve světě běžná. Zkusili jsme skládat online,“ přiblížil počátky vzniku singlu zpěvák Petr Lexa.

O text se pak postaral sám zpěvák. „V textu jsem měl od první chvíle jasno. Když se dívám do poznámek z letošního května, najdu tam fráze jako konec léta, nad námi červánky, opilí láskou, ranní slunce. Tohle byly mé dojmy po prvním poslechu pracovního dema. Z toho se tak nějak přirozeně vyklubal příběh dvou lidí a jejich letního románku, který možná přečká i zimní mrazy a bude z něj něco víc, anebo skončí spolu s létem a jim zůstanou jen krásný vzpomínky. Stejně jako u našeho předchozího singlu Bouře, i tady jsem text v závěru konzultoval s ostravským hudebníkem Jiřím Krhutem. Společně jsme ještě pár míst upravili, něco doplnili a dotáhli text do finální podoby,“ říká Lexa.

S nápadem, že by z písně mohl být duet, přišel Lukáš Bundil. Dvojice tak kontaktovala Moniku Bagárovou. „Bylo mi potěšením spolupracovat s kluky ze Slzy. Zazpívat si jiný styl muziky, vidět, jak pracuji ve studiu jiní hudebníci a nabírat další zajímavé zkušenosti, je to pro mě vždycky zážitek. Moc milá spolupráce a krásný song,“ pochvaluje si zpěvačka.