ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11077 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Skupina Zrní vydala Milimetr a odhaluje možný směr další tvorby

0 jsk 9.4.2021

Zdánlivá maličkost může mít později obrovské následky, takové je východisko nového singlu Milimetr od kapely Zrní. Emotivní videoklip k písničce se záběry tanečních rituálů afrického kmene k písničce sestříhala spolupracovnice kapely Natálie Kratochvílová.

Skladba Milimetr je závěrečným vyvrcholením trojice nových skladeb Zrní, k její výsledné podobě jako producent přispěl opět Jonatan Pastirčák a o mix se postaral Ondřej Ježek. Navazuje na v únoru vydaný song Sladkej výlet a v březnu zveřejněný singl Inaugurace. Všechny skladby původně vznikaly už na desku Nebeský klid, nakonec se na ni ale nedostaly a Zrní je dokončili až letos.

„Chtěl jsem, aby z toho byla trochu cítit Afrika a bavilo mě, že je to v kontextu Zrní netradiční. A také mám rád nejasný atmosféry, vystihující i jiný místa ve spektru pocitů než klasický smutky, melancholie, radosti a podobně. A tady se to dělo. Cítil jsem, že je to své. Byla to asi první věc, kterou jsem doma na Nebeskej klid zpracoval a také první text, který jsem pro desku napsal. Otevřel téma celého alba,“ říká frontman kapely Zrní Honza Unger.

(foto: Aleš Foff)