ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7057 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Skupina Wohnout zveřejnila klip, na kterém pracovala devět měsíců

0 jsk 16.10.2018

Pražská rocková kapela Wohnout vydá 1. listopadu nové album Miss Maringotka a následující den vyrazí na turné k němu. Nyní představila videoklip k písničce Tlama.

Vznikal v lednu v podzemních prostorách nemocnice Krč a pražské cukrárny u Myšáka. Celých devět měsíců trvalo, než byly vytvořeny a dokončeny filmové efekty k němu. Zahrála si v něm řada známých kapely i herci Míra Nosek, Vasil Fridrich, David Kraus nebo Karel Zima.
Režie se ujal Michal Matoušek, který má mimo jiné na kontě videoklip pro britské Underworld. Hlavní roli svěřil ruské herečce Lise Ross.

„Lisu jsem objevil náhodou na Institutu moderního umění v Moskvě, kde jsem soutěžil se svým videoklipem pro Lenku Dusilovou. Ona tam studovala herectví. Stala se mou múzou, nafotil jsem s ní velkou sérii fotografií a čekal na vhodnou příležitost, kdy ji budu moci obsadit do klipu. Přišla s nabídkou skupiny Wohnout, kterou jsem s chutí přijal, jelikož je to jedna z mála českých skupin, vůči které nemám předsudky. Tento klip je za patnáct let, co se věnuji audiovizuální tvorbě, dílo, kterému jsem věnoval zřejmě nejvíc energie. Těším se na různorodé interpretace diváku, kteří se budou snažit rekapitulovat, co to vlastně spatřili,“ tvrdí Matoušek.

Máme na míň Tour
2. 11. České Budějovice – Metropol
3. 11. Rakovník – kulturní centrum, velký sál
9. 11. Liberec – Lidové sady
10. 11. Havlíčkův Brod – Oko
16. 11. Praha – Lucerna, velký sál
24. 11. Pardubice – Congress centre Palác
30. 11. Hodonín – DK
1.12. Ostrava – Brickhouse
8.12. Plzeň – DEPO 2015
14. 12. Zlín – Masters of Rock café
15. 12. Třebíč – Roxy
21. 12. Děčín – klub Bělá

Wohnout – Tlama

Tagy: ,