ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10404 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Skupina Slza v písní s raperem Refewem

0 jsk 29.1.2024

Pražská skupina Slza přichází s klipem k písni Monodrama z nedávno vydané stejnojmenné desky. Navazují tak na úspěch skladby Magnety, která po vydání zaplnila rádiové žebříčky.

Singl Monodrama vznikl v rekordním čase díky výjimečnému muzikantskému talentu hostujícího rapera, který svou sloku nahrál zpaměti a na první pokus.

Živě si píseň užili fanoušci už v rámci křtu desky v pražském Lucerna Music Baru během Club Tour. Nyní přidává trojice muzikantů spolu s režisérem Ondřejem Silným umělecký vizuál zobrazující ztrátu reality a snění. Pomocí četných vizuálních efektů snímek vznikal v prostorách pražského klubu Le Valmont.

„Monodrama je jeden z těch songů, co nám ležel asi dva roky v šuplíku. První demo jsme napsali a natočili s Enthicem už někdy koncem roku 2021. Nápad na feat ale přišel až během léta 2023, kdy jsme dávali dohromady tracklist alba. Tehdy jsme si říkali, že by mu slušela rapová sloka, a tak jsme oslovili Refewa,“ vysvětluje zpěvák Petr Lexa proces vzniku.

Refew neváhal ani minutu, mezi žánrová spolupráce ho těší. „Kluci mají talent, dřou dlouhý roky na svých projektech a přišlo mi to jako zajímavé propojení dvou diametrálně odlišných světů,“ myslí si raper.

(foto: Jakub Strim)

Tagy: , ,