ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22671 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Skupina Brixtn má klip k písni Než mě spálí den

0 jsk 12.7.2018

Po vydání debutového minialba přichází moravská skupina Brixtn s novým videoklipem ke skladbě Než mě spálí den. Podle ní vznik žádné předešlé písně a klipu nebyl spojen s tolika komplikacemi, jako to bylo v případě novinky.

„Základ písničky jsme napsali před více než dvěma lety v Americe. Od té doby se mockrát předělával a do aktuální podoby jsme ho dostali až ve spolupráci s Danem Hrdličkou, který se postaral o produkci,“ říká zpěvák Matěj.

Režii klipu kapela svěřila Matyáši Antalovi. I přes maximálně profesionální přístup všech zúčastněných však bylo natáčení spojeno s řadou komplikací. První přišla už den před natáčením, kdy Brixtnu vypadla představitelka hlavní role. „Bylo to docela šílený, museli jsme během pár hodin někoho sehnat. Obesílali a obvolávali jsme úplně všechny. Naštěstí se nám podařilo pár lidí zviklat a nakonec jsme se rozhodli pro Terezu Hruškovou,“ vzpomíná kytarista Dawe Gates.

Tím ale problémy nekončily. V den natáčení vypadla kapele i jedna z hlavních lokací a při hledání alternativy došlo k velkému časovému skluzu. „Museli jsme se dokonce o týden později sejít znovu, abychom dotočili pár chybějících záběrů,“ dodává Dawe Gates.

Vzhledem k tomu, že se světlem hlavní hrdinka mizí a s tmou se znovu objevuje, se kapela rozhodla vybrat jako hlavní lokaci Žižkovskou věž. Právě odtud je západ slunce nad Prahou skvěle vidět, ale jen tehdy, pokud obzor nezakryjí mraky. To byl také jeden z důvodů, proč kapela dotáčela klip, až když to počasí dovolilo. „Fakt už jsme si začínali říkat, jestli není celý klip prokletý,“ říká Matěj.

Než mě spálí den je zároveň posledním klipem, ve kterém vystupuje baskytarista Pavel Čejka, který z Brixtnu odchází.

Brixtn – Než mě spálí den

Tagy: ,