ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5173 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Sigur Rós prezentují zasněný klip z aktuálního alba Átta

0 jsk 15.8.2023

Už je to měsíc a půl, co islandští Sigur Rós představili svou osmou studiovou desku Átta, česky Osm. Album, jejíž vydání bylo pro všechny fanoušky překvapením, je nabité kompozicemi, které vibrují živelnou leč křehkou atmosférou.

V případě islandské sestavy to vlastně až tak překvapující není. Snad všechny nové písně, které má trojice na svědomí, jsou opět emotivní a berou dech. Ano, čtete správně, trojice. Na natáčení alba se totiž vrátil Kjartan Sveinsson, který kapelu v roce 2012 opustil.

Jistě všichni známe ten okamžik, kdy nám už při prvních tónech nějaké písně vyskakuje na těle husí kůže. A tentýž efekt může mít i skladba Gold.

Není velkým překvapením, že zrovna k ní vyšel i videoklip. Režíroval jej Rene van Pannevis a jeho děj vás zavede ke spícímu muži, který sní o pláži a objetí. Nakonec se vzpomínka na milovanou osobu vlévá do snu. Muž spí nebo maluje obraz, který poté nosí na zádech. A opět spí a vzpomíná. Sny jsou vůbec zvláštní věc. Je jen na vás posoudit, co je skutečné a co ne.

Tagy: ,