ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6373 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Sebastien mají skladbu o prolínání rodinných pokolení

0 jsk 12.5.2022

Singlová skladba Jdi dál pochází z aktuálního alba kapely Sebastien, Integrity. Autorem písně je klávesista Pavel Dvořák, jenž do příběhu vložil kromě svých imaginací také vnitřní úvahy o síle prolnutí rodinných pokolení.

„Úplně první záblesk motivu skladby přišel v okamžiku, kdy jsem se dozvěděl, že odešel můj dědeček. V ten okamžik mi vlétla do hlavy úvodní klavírní melodie a vokální linka refrénu. Text písně pojednává o zamyšlení se nad životem jako takovým, nad rodinou a generačním propojením. Jinými slovy jde o příběh pojednávající o výchově syna otcem, který časem nabývá zkušeností. A jak roky přibývají, dojde do bodu, kdy musí svému synovi předat poselství pro jeho další život a budoucí generace rodu,“ uvedl k lyrické a hudební stránce skladby Dvořák, jenž se také ujal úlohy scénáristy a režiséra videoklipu.

Záběry pro Jdi dál byly pořízeny v DK Metropol v Českých Budějovicích a v okolí města Vodňany. Zajímavostí je obsazení jednotlivých rolí, Pavla staršího si zahrál skutečný otec Pavla Dvořáka, mladší variantu pak ztvárnil synovec klávesisty Sebastien.

(foto: Jaroslav Urban)