ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27653 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Sebastian si vzal Lipa k písni Prach

0 jsk 21.9.2020

Zpěvák Sebastian představuje novou píseň Prach. Spolupracoval na ní s libereckým rodákem Jonášem „Lipem“ Červinkou, s nímž měl společnou píseň v plánu. „S Jonášem jsme chtěli udělat skladbu už v minulosti, ale nikdy nepřišla ta správná chvíle. Tady se to přímo nabízelo a přišlo mi to jako správné a rozumné řešení,“ říká Sebastian.

Road movie videoklip vznikl za spolupráce Lipa jako režiséra, Jakuba Mahdala, který stojí za kamerou a střihem, a díky brilantnímu výkonu mladé herečky Martiny Babišové.

Cesta k písni vedla přes producenta a muzikanta Ondřeje Turtáka, který s Lipem i Sebastianem spolupracuje. Na jaře přišel s hudbou, která svou energií zaujal Lipa, a tak k ní napsal text.

„S trochu jinou poetikou, než kterou se Sebastian dosud prezentoval. Trochu rock, trochu country a do toho metafora vztahu jakožto nikdy nekončícího zápasu. Bavilo mě to tak, že jsem k tomu nakonec dopsal i svůj rapový part. Sebastian pak ještě přispěl super melodickými linkami a vznikl song, se kterým jsme všichni spokojení,“ komentuje Lipo.

Lipo, který klip režíroval, od začátku věděl, že relaci láska-válka bude chtít zhmotnit v konkrétním příběhu. „A tak mě napadl děj téhle krátké road movie, která má pro mnohé možná trochu nečekané vyústění. Chtěl jsem diváka donutit sledovat video až do samého konce a nechat ho tipovat, jak to se Sebastianem dopadne,“ říká.

(foto: Radek Kudláček)