ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16144 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Sacha Baron Cohen „zabil“ stařenku

0 jsk 12.11.2013

Britský komik Sacha Baron Cohen převzal o víkendu na The Britania Awards v Los Angeles Cenu Charlieho Chaplina za komediální přínos. Cohen, který je známý především z černohumorných filmových rolí, tentokrát při přebírání ceny usmrtil sedmaosmdesátiletou stařenku.

Kategorii vyhlašovala herečka Salma Hayeková. Představila předtím sedmaosmdesátiletou Grace Cullingtonovou, nejstarší žijící herečku, která spolupracovala s Charliem Chaplinem. Po vyhlášení jména vítěze přišel Cohen na pódiu a převzal si od Cullingtonové cenu v podobě Chaplinovy hůlky. Když pak předváděl komikovu chůzi, zavrávoral, upadl na invalidní vozík Cullingtonové a shodil ji mezi diváky. Při tom ji usmrtil.

Publikum, v němž byli například George Clooney nebo Ben Kingsley, náhle zmlklo. Cohen si pak vzal slovo a řekl: „Grace Cullingtonová je, omlouvám se – byla, nejstarší hvězdou, která hrála po boku Charlieho Chaplina. Věnuji ji svou cenu. Je to velká tragédie. Byl jsem její smrtí zastíněn. Ale na druhou stranu… Není to hezká smrt? Zemřít při předávání ceny? Díky tomu se určitě dostane do šotu o zesnulých hvězdách, který bude promítnut při předávání Oscarů.“

Nakonec se vysvětlilo, že to všechno byla sehraná scénka, předem nachystaná. Žádná Grace Cullingtonová, která hrála ve filmech s Chaplinem, neexistuje.

Sacha Baron Cohen při přebírání ceny: