ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5952 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Rybičky 48 posílají Ivana domů

0 jsk 25.4.2022

Česká kapela Rybičky 48, si pro své fanoušky připravila zbrusu nový singl s názvem Jdi domů Ivane. Jak už je u formace z Kutné Hory zvykem, reaguje na aktuální situaci s humorem sobě vlastním.

„To si takhle žijete ve vesnici, říkejme jí třeba Evropa, a tam jsou různí lidé. Každý má své neduhy, ale vždycky se i přes neshody domluvíte. Pak je tu ale Ivan z východní části vesnice, a to je čistý blbec a agresor, se kterým se domluvit nedá,“ říká frontman Kuba Ryba o neskrývané inspiraci ruskou invazí na Ukrajinu.

Nejen nejnovější satirický singl zazní během nabitého koncertního léta, které Rybičky 48 zakončí 20. října v pražské O2 areně na svém největším samostatném vystoupení.

„Jestli v tom vidíte nějakou paralelu, tak je to jedině dobře. Takhle mě to napadlo,“ pokračuje Ryba o významu textu. „Inspirací byla samozřejmě píseň z roku 1968 Dobře míněná rada aneb Běž domů Ivane.“

Ačkoli se kapela nedrží žádných žánrových mantinelů, rocková vypalovačka Jdi domů Ivane je příslibem tvrdších písní i do budoucna. „Teď máme období, kdy budou vznikat tvrdší rockové a punkrockové songy,“ slibuje frontman.

V divokém videoklipu, který vznikal v Hostinci U Kmoníčků v Labských Chrčicích tradičně pod taktovou Ondřeje Soukupa, se v hlavní roli objeví i herec, moderátor, starosta Řeporyjí a výrazná postava českého bulváru Pavel Novotný. Ten ztvárňuje právě inkriminovaného Ivana. „Hledali jsme někoho, kdo zahraje skvěle arogantní hovado, a Pavel nás napadl jako první. Vím, že je to chytrý a fajn člověk, který to skvěle zahraje a rád si udělá srandu s námi,“ říká o spolupráci Ryba.

(foto: Linda Orlik)