ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12693 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Rozálie vydává zhudebněný příběh ze Španělska

0 jsk 22.1.2024

Rozálie ve svých písních čerpá výhradně z vlastních životních zážitků. Jinak tomu není ani u nového singlu Láva, za kterým se skrývá příběh o lásce ze Španělska, jejíž konec podtrhl i výbuch sopky na ostrově La Palma. Píseň inspirovanou kubánskou muzikou doplňuje videoklip s prvky animace.

„Inspiroval mě rozchod s mým klukem, španělským surfařem, který se odehrál na letišti v Barceloně. Fascinující na tom bylo, že v momentě, kdy jsme se rozešli na ostrově La Palma vybuchla sopka,“ říká Rozálie o prvním impulsu k napsání písně Láva.

„Motivy sopky, lávy a oceánu pro mě byly stěžejní,“ dodává zpěvačka o singlu, ve kterém tentokrát kromě typické tahací harmoniky uslyšíme i další nástroje.

Převážně animovaný videoklip natočila režisérka a výtvarnice Kristina Dufková ve spolupráci s animátorem Tomášem Červeným. „Kristinu jsem oslovila, protože se mi líbil její film Život k sežrání, který jsem měla možnost vidět s předstihem, jelikož jsem se já, a hlavně můj mladší bratr, podíleli na dabingu,“ říká zpěvačka. Právě režisérka přišla s nápadem udělat videoklip jako deník tvořený šesti čtverci, v nichž se stále něco děje a mění jako vzpomínky na oceánskou lásku.

(foto: Jakub Maršál)

Tagy: ,