ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28583 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Radek Banga vydal sólovou skladbu

0 jsk 5.5.2020

Zpěvák, hudebník a skladatel Radek Banga přichází s prvním singlem Plán z připravovaného debutového alba, které by mělo vyjít na podzim letošní roku. Neočekávejte mix romské a moderní hudby s rapem. Tentokrát se totiž vydává úplně jiným směrem.

Nová deska bude asi pro všechny velké a překvapení. Přinese popové písně s moderním soundem, silné melodie v kombinaci s Bangovým typickým hlasem. První singl má jasné motto: „Chceš-li boha pobavit, řekni mu svůj plán“. „Myslím, že takový život je. Máme představu o tom, co se bude v blízké budoucnosti dít, ale nikdy nevíte, čím vás život překvapí. Právě proto jsem to zvolil jako hlavní motto refrénu,“ vysvětluje zpěvák.

Vystihuje tak i aktuální situaci. Banga musel také letos změnit plány. Původní vydání nového alba jeho seskupení Gipsy.cz se muselo kvůli koronaviru odložit na příští rok, stejně jako chystané turné. Aktuální krize ale byla pro Bangu inspirací k tomu, aby zrealizoval to, co sám sobě sliboval dlouhé roky, dát vznik jeho sólové tvorbě.

„Vždy záleží, jak člověk na danou situaci nahlíží, můžeme to brát jako překážku, že nám něco plány zkazilo nebo to naopak vzít jako příležitost. Možná teprve časem pochopíme, že to pro nás jednoduše bylo v danou chvíli prostě to nejlepší, co se mohlo stát,“ dodává.