ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6649 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: První klip Olympiku k albu Kaťata zaujme stylem i tajuplnou atmosférou

0 jsk 25.2.2021

Podzimní albová novinka kapely Olympic Kaťata zarezonovala. Nový klávesák Pavel Březina, kontroverzní obal, živelná rocková energie i často provokativní texty na hraně, to vše vzbudilo možná až nečekanou pozornost okolo jedenáctky nových písní formace vedené Petrem Jandou, která i přes koronavirové komplikace stále hýří aktivitou. Aktuálně to dokazuje i vůbec první videoklip k albu Kaťata, který vznikl v režii Mejly Basela ke skladbě Pálím tvář.

„Klipy nám moc nejdou, ale tenhle je fakt parádní,“ komentuje lakonicky Janda novinku, která je inspirována románem Obraz Doriana Graye a zaujme minimalistickým, ale o to stylovějším atmosférickým zpracováním.

„Splnil se mi další sen, když jsem mohl natočit videoklip jedné z kapel, která mě ovlivnila. Jsem sám muzikant a mám obrovský respekt vůči Olympiku a vůči Petrově osobě a bylo super, že mě vzal. Jsem poctěn, že se klip Petrovi líbí, a je to pro mě velké vyznamenání,“ komentuje spolupráci na klipu režisér Mejla Basel a dodává, „Petr mě oslovil i s prací na dalším klipu Kaťata, takže pro mě je to velká medaile.“

(foto: Helena Machová)