ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16307 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Poletíme? přicházejí s novým videoklipem

0 Redakce 18.6.2015

Na prahu festivalové sezóny se brněnská kapela Poletíme? hlásí s novým klipem. Vizuálního ztvárnění se dočkala skladba Moje poslední vůle z loňského alba Turbošansón, v níž se kapela s přímostí a vtipem sobě vlastním vyrovnává s odchodem blízkého člověka. Klip vytvořila studentka animace Monika Hrdličková.

„Tuto píseň jsem napsal po pohřbu jedné velice milované osoby. Je k dispozici všem lidem, kteří chtějí, aby se jejich pozůstalí při posledním rozloučení aspoň trošku pousmáli. Minimálně zazní na pohřbu mém, protože byla pro tento účel složená,” říká frontman skupiny a výtvarník Rudolf Brančovský, který je pod klipem podepsaný jako scénárista.

Videoklip, jehož tvůrkyně vzešla ze soutěže mladých animátorů pořádané studentskou iniciativou Animotéka, má dle slov Brančovského podtrhnout a ještě víc odlehčit sdělení samotné písně. „Humor ve složitých životních věcech chápu především jako jakýsi mokrý hadr. Tím se zaprášený a smradlavý problém utře a dá se v něm začít číst a tím hledat východiska,“ vysvětluje

Poletíme? – Moje poslední vůle

Tagy: ,