ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4697 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Poletíme? dávají nahlédnout do studia i duše hudebníků

0 jsk 14.3.2024

Po loňském živáku Best of do gramofonu a oslavách patnáctých narozenin, které se minimálně koncertně protáhly i na letošní jaro, je osmičlenná parta Poletíme? plně připravena na další hudební dobrodružství.

Důkazem budiž novinka Už nechci bejt muzikant, která je „věnována všem hudebníkům, kteří za své muzikantství zaplatili víc, než je zdrávo“, a doprovází ji dokumentární klip ze studia a brněnských ulic.

Skladba je po loňské pecce Můžeš mi říct už druhou ochutnávkou z připravovaného nového alba, které vyjde v první polovině letošního roku, a kapela jej pokřtí 17. října ve velké Lucerně.

„Je to píseň velice osobní, ale myslím si, že se v ní pozná většina muzikantů. Být hudebníkem a vést muzikantský život se vším všudy není totiž procházka růžovým sadem. Píseň vypráví o muzikantské únavě a také o momentu, kdy se člověk sám sebe ptá, jestli by mu bez muzikantství nebylo lépe. Z alternativ přichází však v úvahu pouze být medvídek, takže je jasné, že se změna životního stylu nekoná,“ komentuje novou skladbu frontman Poletíme? a renomovaný výtvarník Rudolf Brančovský.

Doprovodný klip v režii Brančovského a Davida Podrabského dává nahlédnout do nahrávacího studia MaMu, kde kapela pracuje na novém albu. Fanoušci se v něm ale podívají i do ulic Brna, které jsou kulisami strastiplné muzikantské cesty zakončené ne-veselou pointou.

(foto: David Podrabský)

Tagy: ,