ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6659 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Petr Bende nazpíval skladbu od Petra Nováka

0 jsk 27.9.2023

S myšlenkou na zpracování a připomenutí písní Petra Nováka si zpěvák a hudebník Petr Bende pohrával už dlouhou řádku let. Před zhruba patnácti lety si získal také náklonnost a přátelství Ivo Plicky, dvorního textaře Petra Nováka. Následovala zelená od dalších autorů, muzikantů i dědiců a začal tak vznikat projekt, se kterým nyní zpěvák přichází.

„Tím, že mohu zpívat Petrovy skladby s kapelou nebo ve velkém obsazení s filharmonií, a mám k tomu přímé požehnání od autorů a dědičky Daniely Jakoubkové, je tento projekt pro mě hmatatelný a vymyká se tak klasickému revivalu. Je mi ctí být průvodcem písní a příběhů Petra Nováka v novém aranžmá,“ říká bende.

První skladbou, kterou si vybral jako singl, je Já budu chodit po špičkách. Petr Novák s ní zazářil zazářil již v roce 1967. „Má úžasnou atmosféru. Vložil jsem do ní novou kytarovou linku a producent Lukáš Chromek jí dal moderní ráz, ale zanechal v ní původní energii v celkové aranži. Zhostil se toho skvěle a moc mu děkuji.“ dodává Bende.

Singlem projekt teprve začíná. Ve spolupráci s textařem a hudebníky, kteří stáli po boku Petra Nováka na koncertních pódiích, vybral a upravil Bende patnáct skladeb mapujících kariéru zesnulého zpěváka. Z nich sestavil koncertní program a fanoušci se tak mohou těšit na zbrusu nové vystoupení s filharmonií, kde nové aranžmá napsal Jan Lstibůrek, ale také se připravují koncerty s kapelou.

(foto: Lenka Hatašová)