ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11334 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Petr Bende napsal svým synům píseň k narození. Nyní k ní představuje klip

0 jsk 23.5.2019

Píseň Přání napsal Petr Bende před deseti lety a symbolicky jí věnoval svým dvěma synům. Poté čekala na svůj čas, než ji hudebně zpracoval a nahrál. Skladbu natočil ve studiové verzi až na své poslední album Restart, kterého se producentsky ujal Dalibor Cidlinský.

Písně pro své poslední úspěšné studiové album Restart připravoval Petr Bende průběžně několik let. Skládal je na cestách s kytarou nebo doma u piana. Vlastně se tak vrátil ke kořenům, kdy ještě tímto způsobem písničky běžně vznikaly. Obnažené na dřeň melodie, která obstojí ve střídmé interpretaci jednoho nástroje a hlasu. Tak vznikala i píseň Přání pro syna Matyase.

„Je to splněné přání a vlastně takový vnitřní rozhovor s novým životem, který přišel na svět. Právě tato skladba předznamenává i další cestu v muzice, která může mít dvě polohy, ve kterých hledáme propojení. Jednu ryze akustickou a druhou energicky napojenou na razantní riffy celé kapely,“ svěřuje pozadí vzniku Bende.

„S kapelou letos slavíme šestnáct let ve stejné sestavě a budeme fanoušky zvát mimo jiné na narozeninový koncert, který se odehraje 15. 6. 2019 ve Zbraslavi u Brna, kde to oslavíme na našem domovském Zbraslav Festu,“ dodává zpěvák.

Petr Bende – Přání