ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30890 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Peter Pan Complex má nový singl a klip

0 jsk 29.6.2018

Více než dva roky po vydání debutové eponymní desky Complex přichází pražská kapela Peter Pan s novým singlem Unsteady Heels. Nese výrazný odklon od jejího dosavadního zvuku.

Po zhruba roční pauze, kdy se Peter Pan Complex stáhli do ústraní, se vrací s novým materiálem. Hudebně se vydává do dosud neprozkoumaných končin. V písni Unsteady Heels – na úkor hlasitých kytarových riffů charakteristických pro jejich dřívější tvorbu – vyniká zejména zpěv frontmana Jordana Haje. Kapela si také poprvé zkouší práci s mohutnými vokály.

„Pořád se mi v hlavě vracela skladba Ultralight Beam od Kanye Westa, až jsem si řekl, že si ten gospelový sbor poskládáme sami z několika skvělých soulových zpěvaček, které osobně známe. Zavolal jsem Dannie a požádal ji, ať vezme do studia mámu a pár dobře zpívajících kamarádek, načež dorazily a předvedly tohle,“ vypráví Jordan Haj.

Píseň Unsteady Heels, na rozdíl od dosavadních, převážně post-rockových a kytarových skladeb, je výrazněna ovlivněná současnou hip-hopovou a soulovou hudbou.

Peter Pan Complex – Unsteady Heels