ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5550 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Pam Rabbit s písní o soužití člověka a ducha

0 jsk 31.1.2023

Zpěvačka Pam Rabbit je u nás známá svými česko-anglickými texty, jimiž oslovuje především mladší publikum. Nyní přichází po poslední české písni zobrazeno anglický kousek s názvem Ghosting, jehož název je chytrou slovní hříčkou.

Text vypráví o kamarádství a soužití člověka a ducha v jednom bytě a působivě ho doplňuje videoklip. K němu dělala jako tradičně námět, scénář i režii sama Pam Rabbit.

„V překladu je ghosting slang pro ignorování někoho na sociálních sítích, ale vychází to ze slova ghost, což znamená duch,“ přibližuje Pam slovní hříčku v názvu singlu, který podobně jako singly Stuck in the Cloud nebo We’re All Gonna Fly vznikl ve spolupráci s jedním z nejžádanějších producentů u nás, Filipem Vlčkem.

„Byla jsem ve studiu s Filipem a řekli jsme si, že nechceme pracovat na něčem rozdělaném, ale že zkusíme prostě v ten den napsat song od nuly spolu. Řekli jsme si, že chceme něco jemně strašidelného,“ přibližuje počátky vzniku písně autorka. „Text ze mě na místě vypadnul. Je to o týpkovi, který bydlí sám doma a žije tam s ním duch. Týpek i duch jsou tak osamělí, že jim nezbývá nic jiného než se skamarádit.“

Videoklip, který lze popsat mnoha adjektivy, včetně temným a barevným zároveň, režírovala sama Pam Rabbit. O kameru a edit se postaral dlouhodobý zpěvaččin spolupracovník Michael Nováček.

„Scénář klipu jsem pojala trochu jinak. Klip je opět o klukovi, který usnul, a já plus dva agenti snů, kteří vypadají jako Muži v černém, ho provázíme jeho snem. Taháme ho ze situace do situace a on netuší co se děje. Klip je vtipný s nadsázkou a zahrnuje i vtipnou choreografii,“ uzavírá Pam Rabbit.

(foto: @natytheninja)