ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5525 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Nykki má konečně písničku v češtině

0 jsk 4.8.2023

Už několik let působí zpěvačka Nykki na mezinárodní scéně, natáčí písničky v angličtině, její skladbu Playing It Cool dokonce zařadila do vysílání i nejposlouchanější britská stanice BBC Radio 1. Jako malá holka ale zářila doma, ve skupinách 5 Angels a Pink Angels. Po českých písničkách se jí po čase zastesklo, a tak se rozhodla nazpívat Růžový brejle.

„Přemýšlela jsem o tom už dlouho. Nejvíc mě asi nakoplo, když jsem začala točit videa na TikTok. Po roce jsem si vybudovala skvělou českou komunitu a strach z vydání něčeho českého pomalu upadal. Navíc to dává smysl. Na TikToku mluvím česky, budu mít svůj podcast Chytrý kecy taky v češtině, tak proč stále zpívat anglicky?“ zamýšlí se Nykki.

Česká písnička přitom z větší části vznikala daleko za oceánem, v americké Severní Karolíně, kde zpěvačka už třetím rokem žije po boku svého přítele, hvězdy NHL Martina Nečase.

K písničce natočila i videoklip zalitý letním sluncem a prázdninovou náladou. „V klipu jsem chtěla navodit atmosféru písničky. Mám tam rande v poli, potápím se tam do lomu, kde teda byla hrozná zima, jezdím tam v old school autě,“ říká.

Vypadá to, že Růžový brejle nebudou jedinou českou vlaštovkou. „Určitě bych teď chtěla českým písničkám věnovat víc pozornosti. Neříkám, že už nikdy nevyjde nic v angličtině, ale v dalším roce to budou určitě české věci.“

Tagy: ,