ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22336 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Nový singl kapely John Wolfhooker rozhýbal při premiéře tisíce lidí

0 jsk 28.6.2022

Česko-slovenská skupina John Wolfhooker představila v rámci svého vystoupení na Rock for People svůj nový singl Only Way. Při každém z jejich vystoupení na předchozích ročnících festivalu počet lidí a fanoušků v publiku několikanásobně vzrostl.  Muzikanti si tak mohli na několikatisícihlavém davu ověřit, že nový singl naplnil očekávání.

„S Ronym Janečkem jsme byli na soustředění na chatě a jednoho dne vyšel ze sauny rovnou pro kytaru a za hodinu už pustil první demo s hlavní melodií. Rovnou jsme na bicí nahráli první rytmus, který mě napadl, a jenž zůstal ve slokách,“ vypráví bubeník Adrian Janeček. „Jeden večer za námi dorazil Martin Čupka, přezpíval hlavní melodii místo kytary a tento základ zůstal až do finální verze.“

I když má dnes text Only Way zcela jiný význam, jeho původní inspirace měla temný odstín. Základ textu byl totiž o kávě. „Původní inspirace pro text byla láska ke kávě, která nám pomohla napsat song o lásce k něčemu či někomu, s kým je člověku skvěle, příjemně, má na něj povznášející až euforické účinky. Výsledné a hlavní sdělení však je, že žijeme rychle a naplno,“ dodává baskytarista Filip Vlček.