ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12947 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: No Name natáčeli klip i na střechách budov

0 jsk 30.11.2018

Skupina No Name zveřejnila píseň Ži … a nech žít. Kvůli klipu, který mají na svědomí režisér Juraj Lehotský a kameraman Timo Křižka, procestovala nejkrásnější místa Slovenska a Česka.

„Tím, že je písnička inspirována historií, soužitím Čechů a Slováků, událostmi na náměstích a okupací, místa, která jsme do klipu natočili, jsme vybírali na cestách. Chtěli jsme vystihnout pocit svobody, křehkost lidského bytí vůči nekompromisnímu světu. Procestovali jsme Tatry, Slovensko, Českou republiku,“ přiblížil zpěvák kapely Igor Timko, který během natáčení dokonce vylezl na několik pražských a bratislavských domů jištěn specialistou na výškové práce.

„Při natáčení se vždy stanou věci, kdy jste vystaveni konfrontačním situacím. Už jen to, že vznikne nápad sednout si na okraj římsy budovy vysoké šedesát metrů, je situace, která vás jako tým dokonale prověří. V klipu to vypadá šíleně, pravda je však taková, že jsem byl dokonale jištěn profesionálem, specialistou na výškové práce. Musím však přiznat, že pobyt na římsách pražských a bratislavských střech, si budu pamatovat po celý život,“ poznamenal zpěvák, který v novince ztvárňuje člověka putujícího časem.

Píseň, kterou Timko otextoval a nazpíval slovensky i česky, kapela už živě představila na oslavách stoletého vzniku Československa na Staroměstském náměstí v Praze, v Krnově či na koncertě pedagogů na košickém konzervatoři.

No Name – Ži… a nech žít

Tagy: ,