ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23691 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Nebe má vánoční píseň inspirovanou dětskými domovy

0 jsk 21.11.2023

Na jaře letošního roku odstartovala havířovská kapela Nebe po dvanácti letech svého fungování svou novou etapu. Pokračuje pouze jako tříčlenná parta. Nyní přichází s první vlaštovkou svého tria a nového repertoáru. Vsadila na vánoční píseň Už jsou tady zas!, kterou chce zároveň rozdávat radost v dětských domovech, kde vznikl i videoklip.

V průběhu prosince vyrazí tedy Nebe do vybraných dětských domovů v okolí Ostravy se svým speciálním hudebním programem. Na stejnojmenném webu uzjsoutadyzas.cz si s fanoušky vyměňují vánoční příběhy. Píseň vychází u RedHead Records a už nyní je k dispozici na všech streamovacích platformách.

Tématem novinky Už jsou tady zas! je uvědomění si, že Vánoce nejsou pro všechny vždy jen svátky plné míru, lásky a rodinného tepla, a tak se členové kapely Nebe rozhodli rozzářit tváře dětí v dětských domovech.

„Před několika lety jsem zjistil, že pomáhat tam, kde je pomoc potřeba, ve mě vyvolává těžko popsatelný pocit uspokojení. Stala se z toho moje nová závislost, kterou jsem letos přenesl také na celý náš tým a vymysleli jsme, že svou vánoční píseň věnujeme dětem z dětských domovů,” říká zpěvák Petr Harazin.

Do videoklipu kluci zapojili jako hlavního protagonistu právě mladého muže z dětského domova.

„Paní ředitelka nám dala tip na čerstvě dospělého chlapce, jenž v domově vyrostl a momentálně začíná žít ve startovacím bytě. Když jsme se s ním potkali na společné schůzce, věděli jsme okamžitě, jaký příběh chceme vyprávět,” komentuje kytarista Štěpán Petrů.

Vrcholem natáčení klipu byla závěrečná scéna v domově, kde kapela dětem připravila předčasné Vánoce. „Místy se nám podlamovala kolena. Vidět tu nefalšovanou radost v dětských očích, když zpívali naši píseň a při následném rozbalování dárků, bylo něco neuvěřitelného,“ doplňuje Petrů.

Režisér videoklipu Ondřej Koneš přinesl myšlenku v podobě sdílení příběhů týkajících se Vánoc. „To nám přišlo jako skvělý nápad, jak být o svátcích blíž našim fanouškům a jsme hrozně rádi za to, jak se tenhle nápad ujal. Díky němu jsme ze sebe dostali něco, co jsme veřejně nikdy neřekli. A vnímat konečně tvorbu z druhé strany, kdy si můžeme každý den přečíst příběhy lidí, kteří nás poslouchají, nám dělá hroznou radost,” dodává Harazin.

Kapela připravuje nové album, které vyjde v průběhu roku 2024. Už na začátku roku se však mohou fanoušci těšit na první ochutnávky.

Tagy: ,