ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14491 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Mirka Miškechová nahrála písničku pro syna

0 jsk 13.1.2022

Slovenka Mirka Miškechová je známá především jako písničkářka vystupující s kytarou. Proslavila se písní Cuzdinka v tvojej zemi, kterou nazpívala s Xindlem X, také vlastními písněmi i duety s kapelou Smola a Hrušky a jejím zpěvákem Spokem Kramárem. Loni vydala nové album Je tu a nyní přišla s jemnou klavírní skladbou s dojímavým textem Raz zistíš, kterou napsala pro svého synka. Jak sama říká, je to píseň pro děti, ale zejména dospělé.

„Chtěla jsem vytvořit píseň, kterou si jednou pustí můj syn a v každém životním období a věku ji bude chápat v jiné, hlubší rovině. A přesně tohle jsem chtěla nabídnout i svým posluchačům. Myslím si, že může oslovit děti, jejich rodiče i rodiče jejich rodičů. Pro děti bude největším lákadlem emotivní melodie, klavír a pěkný obrazový videoklip. Starší lidé dokážou vnímat text do větší hloubky přes filtr vlastní zkušenosti,“ říká zpěvačka.

Klavír je v písni doplněn o vokál ostravské hudebnice Barbary Kanyzové, kterým vytváří emotivní vícehlas imitující smyčcové kvarteto.