ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4689 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Mirai natočili píseň i klip s Majkem Spiritem

0 jsk 18.3.2024

Frýdecko-místecká kapela Mirai v posledních měsících své fanoušky zásobuje novou hudbou a naznačuje, jak asi bude znít nová deska. Ta vyjde již 12. dubna. Že se bude jednat o album zvukově velmi rozmanité, dokazují již vydané singly Dopis, Summer love, All Night Long nebo Nespíš.

Další ochutnávkou z chystané studiovky je píseň Čas rány zahojí, na které Mirai spolupracovali se slovenským raperem Majkem Spiritem. Písně kapela představí živě na svém již druhém sLOVEnském turné, které začne 23. března.

„Čas je leitmotiv velké části desky. Slavíme s kapelou deset let, mně bylo 30 a ač to nebylo v plánu, nejspíš mi to leží na srdci. To, jak všechno rychle utíká, a že spoustu věcí čas nějak záhadně vyřeší, i když tomu nemusí jít nutně naproti,” přibližuje Mirai téma nového singlu a částečně celého alba. „Je to takové docházení k věčným pravdám, které jsou tak moc klišé, že už jim nedáváte váhu, ale něco málo si odžijete a dáte vesmíru za pravdu.”

Singl Čas rány zahojí napsal frontman kapely Mirai Navrátil opět ve spolupráci se svým dvorním producentem Fiedlerskim. Při skládání hudby se nechali oba hudebníci inspirovat zvukem dvanáctistrunné akustické kytary. „Její zvuk mě fascinoval. Nakonec jsme jej nepoužili, ale to tak bývá často. Protože ten výsledek vás hodí úplně jinam,” říká Mirai.

Svou sloku pak přidal Majk Spirit. „S Majkem se známe už roky. Už tak pět let si posíláme nějaké dema a slibujeme si, že dáme společnou věc, ale až teď se to stalo. Majk byl na natáčení super profík. Přišel, dal pár tejků a nebylo co řešit,” dodává frontman s nadšením.