ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10016 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Michal Horák představil v klipu svého otce

0 jsk 17.12.2019

Pár týdnů po vydání debutu Michalovo cédéčko se písničkář Michal Horák rozhodl potěšit své příznivce vánočním dárkem v podobě zbrusu nové písně a klipu Až mi bude pětašedesát. Pokud ale čekáte zvuk rolniček, malebně podkreslující slova o vánočních dárcích či Ježíškovi, pletete se. Michal na to jde jako vždy tak trochu jinak, tentokrát lehce „najazzle“, a s vlastním otcem v hlavní roli.

„Ač období Vánoc vybízí k tématům jako Ježíšek, kapr, plné nákupáky apod., chytil jsem píseň trochu za jiný konec a udělal spíš takovou pohodovku na zamyšlení – klid by koneckonců měl být o Vánocích především. Vzal jsem si k tomu zase pár kamarádů muzikantů, vyblbli jsme se nejprve ve studiu 3bees v Praze a pak u nás doma na dvoře, kde jsme točili klip,“ vysvětluje Horák.

Jak už bylo naznačeno výše, hlavní role ve videu se tentokrát nezhostila žádná známější tvář, jako tomu bylo v předchozích případech, ale Michalův otec. „K téhle písničce mě dost inspiroval můj taťka, ač mu pětašedesát teda ještě není. A v momentě, kdy jsme s rejžou Martinem řešili klip, a došlo k tomu, že by bylo fajn v něm mít svoji starší verzi, hned mě napadl právě taťka. Kde jinde přece sehnat někoho, kdo vypadá jak já za pár desítek let? A ještě to chudák udělá zadarmo? Ale samozřejmě ho to nakonec bavilo. Navíc taťka už se ve dvou videoklipech objevil – jednou jako profesor na začátku Vysokoškolského songu a pak teda ještě ve V 7:25, tam si ho ale málokdo všiml,“ dodává Horák.