ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26658 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Matěj Burda přichází s Řekou, singlem z alba Darkpop

0 jsk 3.4.2023

Zpěvák, kytarista a hudebník Matěj Burda se po ukončení působení britpopové skupiny Come and Play objevoval především jako kytarista a spoluautor mladých umělců.

V současné době působí v kapele Adama Mišíka a od loňského roku také jako sólový interpret. Našel se v dark-popové tvorbě, v níž propojuje temné beaty, silné melodie a nádech britského písničkářství s moderním zvukem.

Nyní představuje svou další novinku Řeka. Je pilotním singlem debutové desky Darkpop, která vyjde již 7. dubna. Videoklip vznikl ve spolupráci s Pavlem Brillou.

Burda svou hudbu míří především na publikum generace Z. Řeka není výjimkou. Drží se současného zvukového trendu, ale formou se vrací ke zvuku inspirativních skupin Linkin Park nebo Depeche Mode. Jemné houseové beaty střídají kytarové riffy.

„Řeka je má nejoblíbenější skladba z alba. Možná i proto, že je to v porovnání s ostatními beatovými písněmi vlastně taková tradiční kapelní kytarovka, která mě vrací k mým kořenům v garážové zkušebně,“ přibližuje Matěj Burda.