ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29300 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Martin Chodúr představil singl s erotickou vizí

0 jsk 30.9.2021

Zpěvák, skladatel, textař a hudebník Martin Chodúr uvedl nový singl s názvem Beskydy v mlze z chystaného alba Tisíc a jedna noc, jehož vydání je naplánováno na 1. října.

„Inspirací k napsání písně byla představa husté bílé mlhy, která splývá s lehce erotickou vizí mileneckého páru na bílé posteli, jež se zároveň stává malířským plátnem. Ve slovech písně se nabízí zamyšlení o současné přemíře informací a vjemů působících na člověka. Jinými slovy cesta ke štěstí nevede skrz detailní pochopení všeho, nýbrž filtrací nepodstatného pomocí nejsilnějšího lidského pocitu, kterým je láska,“ prozrazuje o nové písni Martin Chodúr.

Po hudební stránce je píseň fúzí bossa novy a rocku. Kromě zpěvu Chodúr nechal vyniknout svému multiinstrumentalismu a hraje také na elektrickou i akustickou kytaru, klarinet, flétnu, saxofon a klávesy. Ostatní nástroje obstarala doprovodná skupina Mach. Klip vznikl na námět zpěváka, o režii se v prostředí Beskydských hor postarali Martin Štramberský a Petr Jeřábek (MastrCrane Production), za kamerou stál Petr Jeřábek a dronem Martin Štramberský.

„V zamlžených Beskydech vidíme jen to, co je důležité. Na bílé posteli s milovanou osobou vnímáme ve spojení dvou těl pouze toho druhého a malíř si musí ze složité reality vybrat jednu konkrétní věc, kterou namaluje a tím pádem vlastně také zjednoduší. Beskydy v mlze jsou tedy metaforou jednoduššího světa, úniku od složitosti každodenní reality,“ doplňuje k videoklipu Martin.