ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14427 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Marie Puttnerová vydá první sólové album

0 jsk 20.2.2023

Zpěvačka Marie Puttnerová, pohybující se na české hudební scéně v sestavách kapel Jablkoň, Půljabkoň a Zvíře jménem Podzim, vydá 28. dubna debutové sólové album Laila tov. Jako první ukázka z něho vyšla zhudebněná báseň Jana Zahradníčka Píseň o domově. Klip k ní vytvořila vizuální umělkyně Linda Arbanová.

Vydání alba předcházela úspěšná crowdfundingová kampaň, v níž se zpěvačce a jejím spoluhráčům podařilo získat kýženou cílovou částku v rekordním čase.

„Potřebovala jsem znovu otěhotnět, aby se kolo nahrávací mašinérie dalo do pohybu. Písně vznikaly v posledních deseti letech, stačil však jeden týden, několik emailů a telefonátů, abychom pak za pět minut dvanáct natočili to, po čem jsem tolik let ve skrytu duše toužila. Je to neuvěřitelně vzrušující jízda,“ říká Marie Puttnerová, která desku dotočila těsně před porodem druhé holčičky.

Album Laila tov vytvořila Marie Puttnerová ve spolupráci s producentem Eddie Stevensem (Druhá tráva, Jana Kirschner, Roisín Murphy, Moloko) a dvěma hudebníky, s nimiž v posledních letech vystupuje i koncertně – Martinem Novákem (Robert Křesťan & Druhá tráva, Lanugo, Blue Shadows, Jaromír Honzák Quintet, Baromantika, David Dorůžka Trio) a Petrem Uvirou (Ladě, Heimat, Jitka Šuranská, Vladivojna la Chia).

Autorsky na něm spolupracovala především s Vlastimilem Třešňákem, který je autorem čtyř textů. Zhudebnila rovněž dvě básně Jana Zahradníčka a dva vlastní texty.  Celkem obsahuje album devět autorských písní, které vznikaly během posledních pěti let.

(foto: Tereza Kunderová)