ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6277 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Marián Čekovský zhudebnil jeden z posledních Lasicových textů

0 jsk 23.7.2021

Zpěvák a skladatel Marián Čekovský zhudebnil jeden z posledních písničkových textů Milana Lasici. Emotivní skladbu Anjel zveřejnil v pondělí, den po náhlé smrti humoristy, dramatika, textaře, herce, režiséra, moderátora a zpěváka Lasici.

„Otce jsem ztratil, když mi bylo šest let. Nyní mi zemřel podruhé,“ řekl Čekovský, který jeden text Lasici zhudebnil už na svém debutovém albu Best On z roku 2019. Jde o bigbítovou píseň Po půlnoci, k níž loni zveřejnil i videoklip.

Jak dále prozradil, s Lasicou plánoval turné a spolupráci na společném albu i s dalším zpěvákem a skladatelem Peterem Lipou. „Potom přišla korona. Na Vánoce jsem mu napsal, že si od Ježíška přeji nějaký text od Milana Lasici. A on mi na to odepsal: Dobře, řeknu mu,“ přiblížil Čekovský.

Nakonec mu Lasica daroval ne jeden, ale deset písničkových textů. „V té době se rozpoutala debata o tom, že mám zájem udělat album Čekovský spieva Lasicu pri Lipe. Ano, bylo to tak. Měli jsme se setkat u mě ve studiu v Košicích, které jsem se snažil z důvodu tohoto projektu co nejdříve dokončit, aby pánové měli pohodlí při nahrávání. Byla to konečně možnost zažít něco, na co jsem se velmi těšil,“ vysvětluje Čekovský.