ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5291 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Marek Ztracený představuje videoklip

0 Redakce 4.11.2015

Zpěvák Marek Ztracený představuje nový videoklip k singlu Pády, který fanoušci najdou na jeho nové desce. Ta vyšla na konci října a vznikla zajímavým způsobem.

Čtrnáct dnů před tím, než měl jít do studia, vyhodil všechny písničky, které chtěl nahrávat, a na jeden zátah napsal nové album. Neskládal ho však na piano, které si s Markem Ztraceným každý spojuje, ale na kytaru. Čerstvý materiál nakonec odjel s kapelou nahrát do malé vesničky Váhovce na slovensko-maďarské hranici. Výsledkem je nejkytarovější nahrávka ve Ztraceného diskografii.

„Hodně lidí si ke mně automaticky přiřazuje piano. Ale právě to mě začalo v poslední době při skládání omezovat. Zkusil jsem se tím nestresovat a psát písničky s kytarou. Ta mě nakonec inspirovala k jiným postupům a melodiím. I proto je na nové desce mnohem víc kytar, než na mých předchozích nahrávkách,“ popisuje Marek Ztracený.

Videoklip vznikal v pražském divadle Hybernia a Ztracený jej natáčel s režisérem Tomášem Krejčím. V posledním roce už z připravované desky postupně uveřejnil první tři singly.

Křest nového alba Pády je naplánovaný hned v pěti městech. Stane se tak v rámci šnůry s Křest Tour  2015, na které zazní kromě známých hitů také nové písně a představí se zajímaví hosté jako Michal Malátný v Praze, Jiří Kučerovský v Brně a Petr Harazin ze skupiny Nebe v Ostravě.

Marek Ztracený – Pády