ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5558 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Marcell a Fiedlerski točili nové album opět v Anglii

0 jsk 3.1.2024

Zpěvák a skladatel Marcell a producent, skladatel a muzikant Fiedlerski vydali společné album nazvané Duše, která opustila tento svět, váží 21 gramů. Jak název napovídá, věnuje se tématu odcházení. Reaguje úmrtí otce Fiedlerského.

Nahrávání probíhalo ve dvou etapách. Písně napsali Marcell a Fiedlerski, kteří jsou kromě jednoho textu autory hudby i textů. Nahrávání začalo nejdříve v rakouských a švýcarských Alpách. Když byly písně napsané, odejeli je nahrát i s bubeníkem Matyášem Vordou do Anglie. Ve studiích Brighton Electric pak během necelých tří týdnů celou desku dokončili.

„Je to už po druhé, kdy jsme odjeli natočit desku do Anglie. Má první deska Hovory domů vznikla ve studiích v Londýně, také s Ondrou a Matyášem. A byla to natolik dobrá zkušenost, že jsme se rozhodli vrátit a zaznamenat na ostrovech i náš projekt s Fiedlerskim. Možná je to tím, že jsme v Anglii oba žili, i když jsme se ještě neznali. Myslím ale, že se shodneme na tom, že se vyplatí tam odjet. Kvalita místních studií a lidí, kteří v nich pracují, je opravdu na vysoké úrovni a na výsledku je to vždycky znát,” říká k nahrávání Marcell.

Na albu je deset písní, které jsou žánrově rozmanité a nedají se snadno stylově zařadit. O kompletní produkci, mix i master alba se postaral Fiedlerski. Ten k celému procesu dodává: „Každá píseň je jiná, každá originální. V průběhu celého nahrávání alba jsme řešili jen to, jestli nás baví, co vzniká. Nekalkulovali jsme, co kdo na album řekne. To, jak nás po celou dobu ovlivňoval jen samotný kreativní proces, je z nahrávky opravdu cítit. ”