ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13172 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Macca Wiles dobývá svět s hitem Outlined

0 jsk 5.8.2020

I čeští rádiový dramaturgové se přidávají ke svým evropským a zámořským kolegům a do svých playlistů nasazují debutující singl Outlined dvaadvacetiletého britského hudebníka Macca Wilese. Produkce se ujal Matt Schwartz, který má na kontě i spolupráci s hvězdami, jakými jsou Yungblud, Massive Attack nebo zpěvačkou Halsey. Skladba je aktuálně v české rádiové TOP 100 na 14. pozici.

Macca vyrostl ve Velké Británii na rockové hudbě svých vrstevníků, ale více jej přitahovala rapová hudba. Proto zamířil do Atlanty, kde jej okouzlil tamější jižanský rap. Do Londýna se vrátil s novými zkušenostmi a americkou hudbu, kterou přivezl, okořenil jedinečným hlasovým projevem, kytarovými riffy a svůdnými melodiemi. Vznikl tak jeho unikátní hudební styl, jež si okamžitě začal podmaňovat rádiové posluchače po celém světě. Svůj styl popisuje jako trap rock. Nakonec však žánry stranou – na to jsou jeho písně příliš osobní. „Vždycky jsem chtěl vyprávět příběhy. A navíc v rapovém rytmu můžete zprostředkovat tolik emocí,“ popisuje mladý hudebník.

Pod dohledem producenta Schwartze se Macca Wiles nakonec oproti původnímu záměru přiklonil právě k rockovějšímu výrazu. „V písničkách mluvím o věcech, o kterých se lidem příliš nechce hovořit, protože se často bojí ukázat svou emoční stránku,“ přiznává Wiles a naráží přitom na svou někdejší závislost kodeinu a promethazinu.

„Ačkoli to na první pohled může vypadat, že jsou některé texty o vztazích, právě Outlined se zabývá mojí závislostí,“ vysvětluje.