ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13373 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Lukemo, zpěvák Clou, jako sólista

0 Redakce 5.2.2016

Lukáš Vyhnal, který na hudební scéně používá pseudonym Lukemo, strávil ve skupině Clou třináct let. Kapela ukončila činnost v roce 2014 a on se se rozhodl zaměřit na sólovou dráhu.

„Pár měsíců po konci kapely jsem se rozhodl napsat vlastní písně a pokračovat v muzice. Konec Clou pro mě byla velká ztráta. Začal jsem psát písničky na klavír s myšlenkou, že je jednou dodělám. Chyběl mi ale někdo, komu bych mohl důvěřovat, mohl si o muzice promluvit, tvořit ji. Jediný, kdo mě z oslovených nevyhodil, byl Matěj Turcer z From Our Hands,” popisuje Lukemo sólové začátky. „Nebýt jeho, sólový projekt vůbec nevznikne.”

Písně totiž Turcer ve studiu Pulp nejen nahrává, ale je také kytaristou, baskytaristou, občas bubeníkem a především producentem. Aby toho nebylo málo, je také režisérem klipu prvního singlu Ptám se.

Ty, kteří Clou znali, patrně překvapí, že je text písně v češtině. „Změna je život. S Clou jsem to odmítal, sólově mi to přišlo jako výzva, se kterou dokážu pracovat a věřit jí. Text písně Ptám se je i prvotina Aleny Rytířové,” vysvětluje Lukemo důvod, proč se rozhodl upustit od angličtiny.

V současné době má Lukemo nahrané čtyři skladby, tři čekají na finální mix a master a další dva jsou rozepsané. Plánuje natočení celého alba.

Lukemo – Ptám se