ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7214 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Lucie vydala koncertní album

0 jsk 19.12.2022

Kapela Lucie se po dvaceti letech vrátila k projektu Lucie v opeře, tentokrát s výraznějším využitím symfonického orchestru, navíc v nových aranžích.

Z právě skončeného turné vznikla nahrávka nejúspěšnějších skladeb a vychází ve formě nového alba, spolu se speciálními bonusy v podobě vybraných sympho remixů největších hitů zpracovaných úspěšnými českými a slovenskými producenty. Deska se jmenuje Lucie v opeře 2022.

Album avizuje po zářijovém remixu Černých andělů, a následně nově zpracované písni Nejlepší, kterou znám, která získala přilehlejší „operní kabát“, další slavná píseň Dotknu se ohně, kterou koncerty vrcholily.

Jak to bylo se vznikem tohoto hitu, ke kterému vznikl i emotivní live videoklip režiséra a kameramana Radima Věžníka, vzpomíná autor skladby Robert Kodym: „Na kopečku v Motole byl roku 1965 postaven Motel Stop dle návrhu prof. Ing. akad. arch. Aleny Šrámkové ve stylu brutalismu. Zpívá o něm v písni V motelu v Motole Ivan Mládek a také Karel Gott v písni Půlnoc v Motelu Stop. Tak právě tam jsem pracoval za vlády dr. Gustáva Husáka v koksové kotelně jako topič. Při pohledu do plamenů mě začaly napadat první motivy i slova pro píseň Dotknu se ohně. Psal se leden 1989.“

Tagy: