ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12779 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Lucie Bílá vzpomíná na práci Hapky a Horáčka

0 jsk 14.5.2024

Lucie Bílá nahrála a zpívala písně hned několika mimořádných autorů. Nechybí mezi nimi duo Petr Hapka a Michal Horáček. Tou nejznámější z jejich tvorby je pak Dívám se dívám z roku 1997 z alba Citová investice.

„Když Petr sedl ke svému vždycky mizerně naladěnému pianinu a s velkou intonační svobodou zazpíval novou píseň, byly to chvíle, které se tak hluboce zapisují do emocionální paměti, že mění a nově vytyčují celý život. Nikdy potom, ani když klavírní základ byl ve studiu zahrán dokonale a když tu píseň zpívali školení zpěváci, už to na mě tak nezapůsobilo,“ říká o svém kolegovi Michal Horáček.

Jako speciální pocta k nedožitým osmdesátým narozeninám Petra Hapky vychází nová píseň v podobě singlu a videoklipu nazvaná Hvězdy jsou jak bonbónky.

Jedná se o dosud nevydanou skladbu dvojice, která byla natočena na jaře letošního roku. Komorní písničku s jasným rukopisem Hapky a Horáčka nazpívala Lucie Bílá za doprovodu svých dvorních muzikantů, klavíristy Petra Maláska a kytaristy Josefa Štěpánka. Hudebním producentem je již tradičně Dalibor Cidlinský jr. K písničce zároveň vznikl výtvarně laděný videoklip v režii Zbyňka Raušera.

„Petr Hapka byl autor, který mi nesmírně chybí. Oslavil by už osmdesáté narozeniny a já přemýšlela nad tím, co by mu udělalo radost. Tuto píseň, kterou mi kdysi dávno donesl, jsem měla uloženou asi právě pro tuto chvíli,“ vzpomíná Lucie Bílá.